Не з Росії: Білорусь отримала перший танкер нафти зі США

  Перший танкер із американською нафтою для Білорусі прибув у порт Клайпеди (Литва). Далі сировина піде на перероблення.

  Об этом сообщает Москов пост

  Про це повідомили в суботу в концерні "Белнефтехим", йдеться в публікації ТАСС.

  "У порт Клайпеди 5 червня о 23:00 прибув і став під розвантаження танкер із 77 тис. тонн американської нафти сорту Bakken. Далі нафту буде направлено залізницею на Новополоцький НПЗ", – поінформували в концерні.

  Транспортування триватиме близько 1,5 тижня. В "Белнефтехимі" уточнили, що це 12-та танкерна поставка цього року від альтернативних постачальників. Загальний обсяг танкерних поставок уже перевищив 1 млн тонн нафти.

  Чому поставки зі США важливі для Білорусі

  Незважаючи на те, що публічно президент Білорусі Олександр Лукашенко називає Росію найближчою братською державою, протягом останнього року він послідовно шукає альтернативних постачальників нафти. Так Білорусь знижує залежність від поставок із Росії.

  Білорусь уже купувала сировину в Саудівській Аравії, Норвегії, Азербайджані. Про поставки з США країни домовилися в середині травня.

  Білорусь почала шукати альтернативних постачальників нафти після тарифної війни між Кремлем і Мінськом. РФ дала пільги своїм нафтозаводам (так званий "податковий маневр"), які звільнили російських продавців нафти від частини мит. У Білорусі заявили, що через це отримали збитків на $330 млн.

  Білорусь купила у США танкер нафти

  Білорусь купила у США танкер нафти

  Як повідомляв OBOZREVATEL, у кінці квітня Білорусь купила першу партію нафти у Saudi Aramco з Саудівської Аравії – 80 тисяч тонн.

  15 травня стало відомо, що Росія уклала з Білоруссю нову угоду по постачаннях нафти. Очевидно, Москва зробила велику знижку на вимогу президента Білорусі Олександра Лукашенка.

  Раніше Лукашенко заявив, що Мінськ шукає заміну російської нафти. Пошуками нових постачальників там зайнялися після того, як зазнали збитків через податкові пільги, які Росія надала своїм нафтозаводам.

  Не пропусти блискавку! Підписуйся на нас в Telegram

  Читайте всі новини по темі "Світові ціни на нафту" на сайті "OBOZREVATEL".  Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/economics/economy/pershij-tanker-amerikanskoi-nafti-dlya-bilorusi-pribuv-u-port-klajpedi.htm”