У Києві із 22 березня почнуть робити щеплення проти коронавірусу людям віком від 80 років

  Вакцинацію проти коронавірусу в Україні розпочали 24 лютого

  У Києві із 22 березня мають запрацювати пункти щеплень, де вакцинуватимуть людей віком від 80 років. Про це hromadske розповів регіональний координатор вакцинації в місті Києві Василь Животенюк.

  Об этом сообщает МАРКЕТИНГ МИКС

  "Від завтра працівники, які вакцинуватимуть людей у пунктах щеплень, підуть на навчання. За тиждень у перші пункти надійде вакцина для щеплення людей від 80 років і старших. Паралельно працюватимуть мобільні бригади, які вакцинуватимуть медпрацівників", – розповів Животенюк.

  Він також зазначив, що зараз у Києві працює 12 мобільних бригад, які роблять щеплення проти коронавірусу. Таку кількість Животенюк назвав максимальною.

  За два-три дні, за його прогнозами, ці мобільні бригади мають почати вакцинувати всіх охочих лікарів із комунальних закладів Києва.

  Вакцинацію проти коронавірусу в Україні розпочали 24 лютого. У країні зареєстрували три вакцини проти коронавірусу – від Oxford/AstraZeneca, від Pfizer/BioNTech та Sinovac Biotech, але поки вакцинують тільки препаратом Covishield (500 тис. доз цієї вакцини доправили минулого місяці).

  Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатні щеплення зроблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об’єднаних сил. До листопада хочуть вакцинувати й інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.

  1 березня міністр охорони здоров’я Максим Степанов підтвердив, що частину вакцин викидають – розкритий флакон можна зберігати не більше ніж шість годин і, якщо за цей час не встигли використати всі 10 доз, решту утилізують. Міністр вніс зміни у план вакцинації, щоб дози з відкритих флаконів, від яких відмовилися медики, могли використовувати для щеплень публічних осіб і популяризації вакцинації.

  Станом на 15 березня вакциновано, за даними Міністерства охорони здоров’я, 53 155 українців, протягом останньої доби – 2018. У відомстві зазначили, що жодному жителю країни ще не ввели потрібних двох доз вакцини.


  Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/society/u-kijevi-z-22-bereznja-pochnut-robiti-shcheplennja-vid-koronavirusa-ljudjam-starshe-80-rokiv-1544160.html”